web analytics
Nintendo Switch

На піку й не планує падати — Стан Nintendo Switch у 2022 році

Автор: Владислав Папідоха @vpapidokha

Відомий серед Nintendo-ентузіастів автор Кріс Брендрік опублікував результати щорічного опитування підписників своєї розсилки. Всього форму заповнило близько 4500 людей. Зважаючи на 100 млн проданих гібридних консолей компанії, це число здається крихітним, та слід зважати, що це вибірка ентузіастів, які люблять Nintendo Switch настільки, що читають щотижневу email-розсилку. Я не міг пройти повз, тож зараз розберемо низку найцікавіших результатів. З повним переліком можете ознайомитися за посиланням.

Читаючи цей матеріал, слід памʼятати, що Nintendo Switсh виповнилося уже 5 років. Це тривалий термін для ігрової платформи і, за словами представників компанії, лишень половина життєвого шляху консолі. Попри це, більшість зацікавлених уже встигли придбати собі Switch, а то й два, накопичити власну ігрову бібліотеку та зі злістю замінити кілька стіків на джойконах. Тож очікування та оцінки результатів роботи Nintendo у фанів порівняно реалістичні. Географічного розподілу респондентів невідомо, тож не можна стверджувати що це думка виключно гравців зі США чи Європи. Втім, це англомовні ґеймери — це ми знаємо напевне.

В очікуванні знижок

Дивовижним чином, у опитуванні взяло участь майже 2% людей, які не мають у власності Nintendo Switch. Серед них лишень 17% коли-небудь мали його, а от 82% з цих людей ще планує придбати консоль у особисте користування і зупиняє їх здебільшого вартість. Гравці вважають ціну на консоль завищеною десь на 60-80$. Хоча одразу за нею з невеликим відривом йде актуальне доступне залізо, тоді як минулоріч ці позиції були розташовані рівно навпаки. Для частини гравців вихід Switch OLED став вирішальним моментом у прийнятті рішення про купівлю і хоч потужнішого заліза всередину не поклали, але низка покращень зробила своє діло. Втім, доля таких користувачів невисока. Всього 10% власників OLED моделі придбали її як свій перший Switch, решта ж апґрейдилася зі старіших ревізій.

Уже щасливі власники

Серед уже придбавших консоль, переважаюча кількість обрала саме класичну версію Nintendo Switch (87%). Придбати OLED через обмеження поставок встигло менше людей — 22%, а от Switch Lite не користується особливим попитом і тільки 15% опитаних мають цього крихітку. Схоже співвідношення ми побачимо, якщо дивитися квартальні звіти Nintendo з світовими продажами кожної з ревізій по окремності. Чого вони не відображають, так це інформації, що майже 24% опитаних мають більш ніж один Switch.

У вступі я згадував, що переважна кількість респондентів — ентузіасти і люблять відеоігри, зокрема творіння Nintendo. Це зокрема відображає статистика щодо часу придбання людьми свого першого Nintendo Switch. Адже більшість опитаних (54%) обзавелися консоллю ще в перший рік її існування, коли вона тільки-тільки ставала на ноги. Половина з них й того більше зробила придбання у день виходу.

Що ж до кольорів, то явних фаворитів непомітно, хоча OLED версію більшість купляють таки в білому варіанті.

Ми тут для того, щоб в ігри гратися

За даними опитування, середній розмір бібліотеки сучасного власника Nintendo Switch — 63 гри. Втім, ця цифра доволі викривлена, бо серед опитаних є майже десяток гравців з тисячею найменувань у власності (загальна бібліотека платформи близько 5000). Загалом достатньо люду (майже 20%) встигли назбирати поза 100 ігор в колекцію. Та попри це, медіанним числом автор виділяє 35, що на 15 одиниць більше, ніж минулого року. Бібліотека платформи росте і зараз може запропонувати щось на будь-який смак, тож її користувачі, особливо давні, по трохи обростають придбаннями. Сприяє цьому й карантинний характер останніх двох років.

Що також важливо, серед власників Nintendo Switch популярність фізичних копій залишається з року в рік на сталому рівні — близько 50%. На інших консольних платформах, у той же час, помітно поступове збільшення частки цифрових придбань і доля фізичних копій уже коливається в районі 40%.

Ігри Nintendo й далі користуються шаленою популярністю серед користувачів платформи. Це мовби натякає (разом з пізнішими даними), що можливість грати на ходу це важлива особливість консолі, але без Animal Crossing та інших франшиз Nintendo її успіх був би не таким вражаючим. 85% опитаних мають The Legend of Zelda: Breath of the Wild, 77% Super Mario Odyssey, 62% Animal Crossing: New Horizons. А що вразило мене особливо — 39% уже встигли придбати Pokemon Legends: Arceus, хоча гра вийшла буквально за кілька тижнів до проведення опитування.

Також переважна більшість гравців любить не тільки нові ігри Nintendo, а й старі. 84% опитаних хотіли б бачити більше портів зі старіших платформ, а коли мова зайшла щодо фокусу компанії, то половина заявила, що хотіла б бачити старі франшизи більше, ніж нові.

На Nintendo Switch регулярно виходять ігри, що працюють через стрімінг з хмари: Hitman 3, Control, Kingdom Hearts тощо. Придбати їх в Україні складно, у мене так взагалі не вийшло, і мені цікаво було побачити статистику щодо їх популярності серед гравців. Як я й думав, серед опитаних знайшлося всього 5% ґеймерів, що користувалися такою можливістю. Та тут важливо зауважити, що серед тих, хто таки наважився, більшість залишалася задоволеними і готова спробувати ще.

Що ж до очікуваних на платформі релізів, то уже кілька років поспіль список незмінно очолює серія ігор Persona. Так, на платформі присутні різноманітні відгалуження основної серії, але це більше роздраконює фанів, аніж заспокоює їх. Крім того, гравцям хочеться бачити ігри серії Metal Gear Solid, Fallout та Call of Duty. Не так давно помічений у зливах порт трилогії Batman Arkham теж є у списку очікуваних на 6 позиції.

Користувацькі звички прихильників Switch

Основною фішкою Nintendo Switch є його гібридність. Удома можна пограти на великому екрані, а в дорозі на вбудованому екранчику продовжити з того ж місця, де зупинилися перед виходом з домівки. І гравцям це подобається, серед опитаних половина більше грає у хендхелд режимі, а інша половина в доці. І всі задоволені, особливо власники Pro Controller від Nintendo, адже цей геймпад є найпопулярнішим і понад 70% опитаних користуються саме ним, коли грають в доці.

Порівняно невелика частина (21%) звикли носити з собою павер банк, аби підживлювати Switch в дорозі. Це свідчить про те, що більшості достатньо його батарейки. Особливо зважаючи, що опитані грають на консолі в середньому 6.4 години на тиждень, а батареї старшої моделі вистачає на 3-7 годин.

Переважна більшість гравців оплачує підписку Nintendo Switch Online. Основною причиною стає бажання пограти в мультиплеєр (80%), але 70% опитаних також вказали доступ до ретро-ігор як причину купівлі підписки. Третина з опитаних економить, користуючись сімейною підпискою, до якої долучає друзів та знайомих. Додатково купляти Expansion Pass більшість (67%) не хочуть, вважаючи його нецікавим. 53% втратили цікавість до апґрейду саме через ціну, яка здається їм несправедливою. Хоча вартість базової підписки гравці вважають виправданою. Більшість опитаних респондентів хотіла б, щоб наступною ретро-бібліотекою на Switch стала бібліотека GameCube. Також переважна більшість опитаних була б щасливою, якби Nintendo змогла зробити eShop менш лагучим та додати туди хороший пошук з продуманою системою фільтрів і рекомендацій. Про це детальніше поговоримо іншим разом.

Середня оцінка сервісів Nintendo серед гравців невисока — 3.1 бали з 5, хоча саму консоль люблять і оцінюють в середньому на 4.4. Попри те, що є нюанси.

Лагодили, лагодили, а віз й досі там

Понад 68% опитаних страждали від дрифту аналогових стіків на джойконах у той чи інший момент. Варто зауважити, що автор не задавав постраждалим уточнюючих питань, тож невідомо: як швидко це проявлялося і на старих чи новіших джойконах. Але відомо, що хоч Nintendo переважно й лагодить джойкони безкоштовно, але може й попросити за це 40 доларів, при вартості нових 70. Відповідаючи на питання, яких покращень їм хотілося б в консолі, переважна більшість просить полагодити проблему дрифту.

***

Оце й усі найцікавіші на мою думку результати опитування. Підсумовуючи, варто сказати, що Switch досягнув неабиякого успіху за 5 років свого існування і його фани вірять, що він зможе прожити ще щонайменш 5. Такі очікування вражають, бо щотижня я читаю скарги на застарілість заліза платформи, його неспроможність запускати сучасні блокбастери та малу роздільну здатність екрану. Попри це, приємно бачити, що справжні прихильники консолі не зважають на це все і отримують задоволення від гри на ній попри чималу кільксть але.

Діліться своїми думками в коментарях, а зокрема розповідайте чи цікаві вам такі матеріали і пропонуйте теми для наступних статтей. Бережіть себе і рідних.

Також варті уваги

  • Як купляти цифрові ігри для Nintendo Switch в Україні?

  • Найочікуваніші ігри 2022 року для Nintendo Switch

    Найочікуваніші ігри 2022 року для Nintendo Switch

  • Nintendo Switch OLED

    Nintendo Switch OLED: чим відрізняється від попередниці та чи варто купувати її зараз

TMNT Donatello

Cподобалася стаття? Підтримай PlayUA

На платформі Donatello ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Donatello отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Останні статті

Тренуємося у CS2 на своєму VPS сервері

Автор: PlayUA

sidata 01

Усі досягнення S.T.A.L.K.E.R. 2 — що потрібно для проходження на 100%?

Автор: Олег Куліков

stalker 2 achievements 03

УСЯ українська музика у S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl (Radio MIX)

Автор: PlayUA

stalker radio

Чорна п’ятниця: найкращі пропозиції для геймерів

Автор: PlayUA

playstation 5 pro

Артефакти та інші скарби Зони у S.T.A.L.K.E.R. 2

Автор: Андрій Присяжний

p.ua.s.t.a.l.k.e.r.2 артефакти

Українська музика в S.T.A.L.K.E.R. 2: від Мозгового до ZWYNTAR

Автор: Андрій Присяжний

s.t.a.l.k.e.r. 2 heart of chornobyl

Apple iPhone 16 Pro Max: занурення у світ нових можливостей

Автор: PlayUA

iphone 16 pro max 02

S.T.A.L.K.E.R. 2, Lego Horizon, Farming Simulator 25 — Порадник Ґеймера: Листопад 2024

Автор: PlayUA

S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl